• דין משמעתי עוסק בהפרה של תקנון ו/או כללים ו/או הוראות, המקובלים בארגון מסוים. עובדים בארגון או מוסד כפופים להוראות דין משמעתי כלומר להסדרי משמעת שרלוונטיים לאותו ארגון. הארגון מסמיך גורם […]
  • חוק שחרור על תנאי ממאסר 2001 קובע, כי ועדת השחרורים יכולה לשחרר שחרור מוקדם את האסיר אחרי שני שליש מתקופת מאסרו. הרעיון מאחורי השחרור המוקדם הוא ניכוי שליש מתקופת המאסר […]
  • חיילים המשרתים בסדיר, במילואים, אנשי קבע, קצינים, ואזרחים עובדי צה”ל  נתונים למרותו של הצבא. כל מי שמשרת בצבא ומבצע עבירות משמעת, עבירות צבאיות, ועבירות פליליות ייחקר בידי גורמים צבאיים, יישפט […]

עורך דין פלילי

תפקידו של עורך דין פלילי הוא לייצג חשודים ונאשמים מול רשויות התביעה. עורך דין פלילי צריך להיות מומחה בדין הפלילי. הניסיון והידע של עורך הדין באים לביטוי באופן הגישה שלו ללקוח, ההתמודדות עם ייצוג בשלבי מעצר, ועם כתב האישום. המיומנות של הלקוח נבחנת בלימוד תיק החקירה, יכולתו להגיע להסכמי טיעון מטיבים עם הלקוח, איסוף הראיות, הגשת בקשות לבית המשפט, ניהול החקירות, סיכומים בתיק, וכולי. אין ספק כי כאשר אדם נעצר, וכאשר מוגש נגדו כתב אישום, מדובר ברגעים קריטיים עבורו, ולכן, חשוב מאוד לבחור בעורך דין פלילי מנוסה ומקצועי בתחום הספציפי.

ייצוג בבית המשפט וידע משפטי

עורך הדין צריך להיות בעל כישורים ויכולות להופיע בבתי המשפט, לבצע חקירות נגדיות, להיות בעל יכולות שכנוע והשפעה לטובת הלקוח שלו, ובעל ידע משפטי ובקיאות בפסיקה וחקיקה.

יכולת ללמוד באופן עצמאי תחומים נלווים למשפט

עורך הדין הפלילי צריך פעמים רבות להתמודד במהלך המשפט עם נושאים לבר משפטיים, שקשורים לתיק. עליו להיות מסוגל ללמוד ולחקור באופן עצמאי תחומים כמו הנדסה, פיזיקה, כימיה, פתולוגיה, פסיכולוגיה, וכולי.

יצירתיות

על עורך הדין להיות יצירתי ומקורי במחשבתו, כדי לבנות אסטרטגיית הגנה טובה ללקוח. לצד זה, עליו להיות בעל יכולת לנהל משא ומתן עם התביעה כדי להגיע לעסקת טיעון שמטיבה עם לקוחו.

יחסי עורך הדין והלקוח

עורך הדין הפלילי צריך להיות בעל השפעה על הלקוח. על עורך הדין לגרום ללקוח להאמין ולבטוח בו, וליצור יחסי אמון באופן שהלקוח יציית לעורך הדין ולא יכביד עליו בניהול התיק .

מה מוטל על עורך הדין הפלילי

עורך הדין הפלילי צריך לדאוג למיצוי זכויות הנאשם עד לגזר הדין. על עורך הדין לנקוט באסטרטגיית הגנה הטובה ביותר ולקבל עבור הלקוח שלו זיכוי מלא, או לחילופין להפחית ככל שניתן את העונש. עליו ללמוד פרטים ככל הניתן מהאירוע, ולהכיר את גרסאות התביעה והחשוד. עליו להיות בקיא בניהול של הליכי מעצר, שחרור בערבות ייצוג לפני ועדות שחרורים, וועדות שימוע. להיות בקי בכל הקשור לניסוח בקשת חנינה. להיות בקי ובעל ניסיון, בכל הקשור לביטול כתב אישום, מחיקה של רישום פלילי, ושחרור ממעצר.

איסוף הראיות והכנת התיק המשפטי

הראיות חשובות מאוד לתיק והן ברות משקל בכל הקשור לזיכויו או להרשעתו של הנאשם. עורך הדין אחראי על ליקוט הראיות, ועליו לאסוף פרטי המידע, והעדויות, ולהכין שאלות וחקירות טובות שיביאו לזיכוי הנאשם. עליו לגבש אסטרטגיית הגנה. (קו הגנה).

התמחויות בפלילים

בדומה לכל תחום, גם בתחום גם בפליליים יש התמחויות שונות וחשוב שעורך הדין הנבחר יהיה בקי בתחום הנדרש: ייצוג בעבירות צווארון לבן (אנשי עסקים ובעלי מקצועות חופשיים); ייצוג בעבירות כלכליות; התמחויות במשפט צבאי – ייצוג נאשמים בדין פלילי חיילים בפני בתי דין צבאיים (עריקות, סמים השתמטות מתפקיד) התמחות בעבירות של אלימות המשפחה, בעבירות של המתה רצח הריגה גרם מוות ברשלנות; עבירות תעבורה; עבירות מין (אונס, מעשה מגונה); עבירות מס; עבירות סמים; עבירות ניירות ערך, וכולי. עבירות רכוש (גניבה, שוד);

הסדרי טיעון

עורך דין פלילי מנוסה יכיר את כל הקשור לחקירות משטרתיות, לגורמים בפרקליטות, לכל הנדרש כדי להגיע להסדרי טיעון, שרות מבחן וכולי.

נוכחות עורך הדין בהליכי שימוע

החשוד בעבירת פשע יכול לבקש את מימוש הזכות לשימוע באמצעות בקשה להימנע מהגשת כתב אישום. במעמד השימוע אשר מתקיים לפני הגשת כתב אישום, החשוד ועורך הדין יכולים להציג טענות בפני גורמי התביעה. עורך הדין הפלילי צריך לדרוש לקבל את עיקרי הראיות מהתביעה כדי להתכונן להליך השימוע.

חובתו של עורך הדין כלפי הלקוח

להדגיש את תחום ההתמחות; לציין שהוא מוסמך וחבר בלשכת עורך הדין; להבטיח חיסיון; להיות דיסקרטי; להבטיח מעורבות בהליכים המשפטיים וסיוע מקצועי ומקיף; מחויב לעשות תפקידו נאמנה, עליו להיות בעל הכרות ומומחיות עם הדין הפלילי, דיני הראיות, וסדרי הדין;

זמינות

יתרון משמעותי קיים כאשר עורך הדין הפלילי זמין 24 שעות ביממה במיוחד כאשר נדרש לשחרר עצורים בלילה. רשימת נוטריונים בכל הארץ